Ďakujem za 1701

Autor: Tomáš Kováčik | 11.3.2012 o 16:21 | (upravené 11.3.2012 o 17:12) Karma článku: 8,04 | Prečítané:  272x

Ďakujem Vám všetkým 1701 obyčajným ľuďom, ktorí ste mi vyjadrili dôveru. Vážim si to. Hoci nie som známou tvárou z billboardov ani obrazoviek, dôverovali ste mi a ja Vám za to ďakujem.

Včera najskôr prichádzali nelichotivé správy. Najskôr sa moja drahá ženuška od jej mamy dozvedela, že v ich obvode ma volili len traja. Potom po polnoci prišla moja mama z jednej z topoľčianskych volebných komisií a povedala, že u nich som nemal ani jeden hlas. Priznám sa, bol som smutný a uvedomil som si, že hoci som pripravený nedostať sa do parlamentu, na potupnú prehru pripravený nie som.

Postupne som to však musel nechať tak a premýšľať aj o tejto možnosti, potláčať pani pýchu, ktorá sa proti tomu tak búrila.

O cca 5.30 ráno som dostal sms od Braňa Škripeka o tom, že bol prekrúžkovaný. Nahlodaná pýcha sa ozvala znovu, pridala sa žiarlivosť a musel som ich rozumom premáhať a žičiť Braňovi, charakternému človeku toto neľahké povolanie, cestu, na ktorú sa dostal. Uvedomil som si tiež, že je na to zďaleka lepšie pripravený ako ja, že mám ešte dosť času. A že týmto charakterným ľuďom chcem a môžem pomáhať v nastupujúcich neľahkých časoch.

 

A tak chcem teraz už len veľmi pekne poďakovať, že ste toľkí verili mne, obyčajnému človeku, kresťanovi, Tomášovi Kováčikovi. Vážim si to.

A hoci nás čaká ťažké obdobie, dôverujme, že sa Pán postará. Snažme sa meniť svet okolo nás k lepšiemu, podržme dvere susedovi, odnesme babke nákup, pomôžme mamičke nastúpiť s kočíkom do autobusu... Meňme svet zo svojho okolia. Zdola až hore.

TOMÁŠ

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?