Nevideli ste Jedno veľké za 13000 malých? Nevadí, bude reparát!

Autor: Tomáš Kováčik | 4.6.2012 o 9:01 | (upravené 26.6.2012 o 23:12) Karma článku: 11,35 | Prečítané:  2548x

Ani vy ste v médiách nezachytili info o tom, že Hlina a Matovič v marci rozložili 13 000 detských topánočiek v tvare veľkého srdca, aby ukázali čo znamená potrat na Slovensku? Hmm... Pravda, nebola to mediálne príťažlivá téma, veď aj 26x20 metrov sa dá „ľahko“ prehliadnuť... Priatelia, ale nevadí, že ste to nevideli! Máme možnosť na reparát! Srdiečko bude znovu rozložené!

Pred pár dňami mi napísal Maroš Peciar od Saleziánov mail, ktorý ma veľmi potešil. Rozhodli sa totiž, že s podporou pôvodných organizátorov tentokrát na festivale LUMEN rozostavia veľké srdce z detských topánočiek a týmto nenásilným spôsobom znovu ukážu Slovensku pravdu o potrate. Pravdu o tom, že každý rok by sme mohli byť bohatší o jedno malé mestečko, o 13 000 tváričiek s detským úsmevom, o 26 000 unavených, no naplnených rodičov, o 52 000 rozmaznávajúcich a deti kaziacich dedkov a babky :) a nespočetné množstvo známych, ktorým pohľad na malého tvora či jeho popestovanie vyludzuje hrianie pri srdci a úsmev na tvári.

Srdiečko začnú stavať v Trnave v sobotu 9.6.2012 o 9.00 na parkovisku pri kalokagatii (po slovensky pri štadióne Spartaka :) - viac v Programe Lumenu). Všetci, ktorí chcete pridať ruku k dielu, ste srdečne vítaní. O 14.30 potom bude spoločná fotografia pri tomto srdiečku.

A ak nemôžete prísť rozkladať topánočky (ako napr. ja, lebo idem kamarátovi na svadbu), buďme aspoň pripravení podať pomocnú ruku tým ženám, ktoré sa nachádzajú v ťažkej situácii. Či finančnej, či majú doma burana alebo rodinu, ktorá ich núti „vyriešiť si svoj problém", buďme tu pre ne, počúvajme ich, pomáhajme im, modlime sa s nimi a za ne. Podporujme organizácie pomáhajúce týmto ženám (www.alexisporadna.sk, www.forumzivota.sk). Lebo možno práve my sme tí, ktorí postupne zmenšia to 1 veľké za 13 000 malých.

 

zdroj fotografie: FB Alojza Hlinu

 

UPDATE 26.6.2012

Pridávam zopár fotiek trnavského srdca. Za fotky ďakujem p. Adamovej z organizátorov Festivalu Lumen.

srdce_trnava1s.jpg

srdce_trnava2s.jpg

srdce_trnava5s.jpg

 

 

srdce_trnava6.jpg

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?