Rodina sa neobchoduje. Alebo povzbudenie pre poslancov(najmä SMERu)

Autor: Tomáš Kováčik | 26.2.2014 o 10:55 | Karma článku: 12,85 | Prečítané:  930x

Tento krátky blog chce byť povzbudením poslancov NR SR (podľa medializovaných informácií asi najmä SMERu, no aj všetkých ostatných) k hlbšiemu zamysleniu sa nad dôležitosťou tém rodina, manželstvo a deti a následnému zodpovednému hlasovaniu v otázke ústavného zákona o manželstve.

V mojich predchádzajúcich blogoch som zhruba zhrnul ohrozenia rodiny na poli kultúrno-spoločenskom. Za jedno z preventívnych opatrení, ktoré pomôže, aby sme sa potichu nedostali do situácie Francúzov, u ktorých sa na tomto poli deje najväčší sociálny experiment za posledné desaťročia, považujem aj aktuálne diskutovaný ústavný zákon chrániaci definíciu manželstva.

Chcem preto poprosiť, požiadať a povzbudiť poslancov NR SR, aby pri hlasovaní o ústavnom ukotvení definície manželstva hlasovali ZA tento návrh a doplnili tak ústavu o tieto vety:

"Manželstvo je jedinečný zväzok jedného muža a jednej ženy. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru."

Veľmi si vážim prácu tých, ktorí sa podieľajú na predložení tohto návrhu a všetkých poslancov, ktorí sa pod neho podpísali a predložili ho ako spoločný návrh do NR SR. Je to vzácne a ja za to ďakujem.

Chcem zároveň povzbudiť všetkých poslancov bez ohľadu na politické tričko a to, či s nimi v X iných veciach súhlasím alebo nie, aby tak dôležité hodnoty ako rodina, manželstvo a deti, neobchodovali za iné veci a aby návrh podporili. Rodina, manželstvo a deti sú hodnoty, ktoré si zaslúžia osobitnú ochranu a je nedôstojné ich obchodovať (na burze, ani politicky). Už teraz ďakujem za vypočutie hlasu vášho svedomia.

 

Zároveň s vďakou chcem dodať, že je potrebné pre rodinu urobiť aj ďalší krok - potrebujeme rozšíriť tento návrh (napr. pozmeňovacím návrhom) a zabezpečiť ešte aspoň dve veci - 1. sledovanie najlepšieho záujmu dieťaťa pri osvojení, ktorým je vyrastať v rodine s mamkou a ockom a 2. výlučnosť a jedinečnosť manželstva medzi rodinno-právnými inštitútmi tým, že nevzniknú žiadne jeho paralely.

 

Dámy a páni poslanci NR SR, máte pred sebou zodpovednosť v tak dôležitých témach, akými sú rodina, manželstvo a deti. Prosím, odložte nálepky strán a hnutí či akékoľvek ďalšie a počúvajte svoje svedomie. Už teraz úprimne ĎAKUJEM.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?